BT z Ubuntu OpenStack, czyli co wy wiecie o chmurze…

Wśród wielu sukcesów którymi może pochwalić się Canonical, ten jest perełką w ich koronie. Rozwiązanie Ubuntu OpenStack zostało bowiem wybrane przez British Telecom i w kolejnych miesiącach (latach?) będziemy świadkami spektakularnego wdrożenia. Obejmie ono integracje platformy chmurowej, która pomoże w wprowadzeniu łączności 5G i światłowodowej do użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Powyższe jest wynikiem postępującego procesu który objął już niemal wszystkie telekomy. Zastępowanie drogich i w większości własnościowych rozwiązań sprzętowych przez wirtualne rozwiązanie poruszające się w ramach elastycznej chmury to już nie fanaberia, a wymóg czasów. Mark Shuttleworth uważa, że 5G i IoT od firm budowania zupełnie nowej infrastruktury wspomaganej mocami obliczeniowymi, siecią i pamięci masowej.

OpenStack to oprogramowanie w skład którego wchodzi niemal 50 komponentów umożliwiających efektywne stworzenie chmury czy to prywatnej czy publicznej. Ubuntu OpenStack to rozwinięcie podstawowego zestawu projektów OpenSource wchodzących w skład OS. Znajdziemy tutaj takie autorskie rozwiązania jak Juju i inne.

British Telecom przewiduje przenieść całkowicie do chmury usługi związane z 5G w okolicach roku 2022. Takie osiągnięcie umożliwi następnie niemal dowolne kształtowanie sieci, dzielnie jej, łączenie, konfigurację usług, itp.

Co ciekawe, BT nie jest jedyną firmą która współpracuje z Canonical. Ich klientami są również AT&T, Deutsche Telecom, Tele2, Colt oraz Sky

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz