Converseen 0.9.8.0 – co by tu dziś przekonwertować…

Chyba nie ma na widowni nikogo, kto choćby raz w swojej karierze nie zachwycił się małym i poręcznym narzędziem konkretnego przeznaczenia. Zatem ku uciesze większości, przypomnijmy sobie o konwerterze grafiki Converseen 0.9.8.0. Ponownie.

converseen

Converseen 0.9.8.0

Tę opowieść można rozpocząć jak każdą inną. A mianowicie… Znowu minął rok, znowu na serwerach pojawiła się nowa wersja konwertera grafiki Converseen. Częstotliwość wydań nie powinna raczej nikogo dziwić, gdyż program osiągnął formę zamierzoną przez autora. Do tego spełnia swoje zadania, wydaje się być dziełem kompletnym i chociaż aż kusi, by dokładać w nim funkcji, autor nie podążą tą drogą. Nadal mamy do czynienia z programem, który potrafi zakląć wskazane zdjęcia w jeden z niemal 100 dostępnych formatów (uroki biblioteki Magick++). Przy okazji może je przeskalować, obrócić oraz ew. skompresować na potrzeby publikacji w sieci.

W wydaniu 0.9.8.0 nic się niemal w tym zakresie nie zmienia. Autor dokonał kilku poprawek, by program zachowywał się bardziej przewidywalnie, odpowiednio obsługiwał format TIF i nie grymasił w momentach krytycznych.

Converseen w wersji dla Ubuntu 18.04/19.10 i Minta 19.xx można zainstalować dodając do systemu PPA Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install converseen

W przypadku Arch Linuksa i Manjaro program niebawem zostanie zaktualizowany w głównym repozytorium:

sudo pacman - Syu converseen 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz