Fedora 29

 
Fedora

Matthew Miller poinformował o wydaniu nowej wersji Fedora 29.

Fedora jest dystrybucją sponsorowaną przez firmę Red Hat i rozwijaną przez społeczność skupioną wokół projektu. Fedora 29 dostępna jest w trzech odmianach: Atomic, Server, Workstation oraz Spins.

Fedora Workstation jest skierowana do użytkowników komputerów domowych, twórców oprogramowania, laptopów, hobbystów, entuzjastów, studentów, etc. i dostarcza gotowy system opracowany przez społeczność.

Wartym zaznaczenia jest informacja, iż za tydzień przypada 15 rocznica pierwszego wydania Fedora Core 1.

Ta wersja jest szczególnie ekscytująca, ponieważ jako pierwsza zawiera funkcję modułowości Fedory we wszystkich dostępnych wariantach. Modułowość pozwala wysyłać różne wersje pakietów w tej samej bazie Fedory. Oznacza to, że nie trzeba już podejmować decyzji dotyczących aktualizacji systemu operacyjnego na podstawie poszczególnych wersji pakietów. Na przykład możesz wybrać Node.js w wersji 8 lub wersji 10 w Fedorze 28 lub Fedorze 29. Możesz też wybrać między wersją Kubernetes, która pasuje do OpenShift Origin a modułem, który następuje po wyższej wersji.

Inne duże zmiany to GNOME 3.30, ZRAM dla obrazów ARM i obraz Vagrant dla Fedory Scientific. Jak zwykle, została zintegrowana ogromna liczba zaktualizowanych pakietów, ponieważ oprogramowanie w szeroko rozumianym wolnym oprogramowaniu i świecie wolnego oprogramowania wciąż rośnie.

Fedora 29 Spins oferowana jest w wersjach z pulpitami do wyboru: KDE Plasma, Xfce, LXDE, Mate, Cinnamon, LXqt oraz SoaS.

Fedora 29 Labs oferuje kolekcję specjalistycznych wydań do różnych zastosowań, np: Jam, Labs, Scientific.

Obrazy systemu Fedora dla maszyn i386, x86_64, armhfp oraz aarch64 można pobrać z naszego portalu

Fedora

Zobacz podobne

Dodaj komentarz