Fedora 30

 
Fedora

Matthew Miller poinformował o wydaniu nowej wersji Fedora 30.

Fedora jest dystrybucją sponsorowaną przez firmę Red Hat i rozwijaną przez społeczność skupioną wokół projektu. Fedora 29 dostępna jest w kilku odmianach: Atomic, Server, Workstation oraz Spins.

Fedora Workstation jest skierowana do użytkowników komputerów domowych, twórców oprogramowania, laptopów, hobbystów, entuzjastów, studentów, etc. i dostarcza gotowy system opracowany przez społeczność.

Fedora 30 Workstation wyposażona jest w GNOME 3.32 – najnowszą wersję tego popularnego środowiska graficznego. GNOME 3.32 zawiera zaktualizowany styl wizualny, w tym interfejs użytkownika, ikony i sam pulpit. Nowości w Fedorze Server to Linux System Roles – zbiór ról i modułów wykonywanych przez Ansible w celu wspomagania administratorów Linuksa w konfiguracji popularnych podsystemów GNU/Linux.

Bez względu na to, jakiego wariantu używasz, otrzymujesz najnowszy świat open source, który ma do zaoferowania GCC 9, Bash 5.0 i PHP 7.3, Linux kernel 5.0.9, które należą do wielu zaktualizowanych pakietów w Fedorze 30.

Fedora 30 Spins oferowana jest w wersjach z pulpitami do wyboru: KDE Plasma, Xfce, LXDE, Mate, Cinnamon, LXqt oraz SoaS.

Fedora 30 Labs oferuje kolekcję specjalistycznych wydań do różnych zastosowań, np: Jam, Labs, Scientific.

Obrazy systemu Fedora dla maszyn i386, x86_64, armhfp oraz aarch64 można pobrać z naszego portalu

Fedora

Dodaj komentarz