Linux Mint 19.3 Tricia na koniec grudnia

Niedawne wydanie Ubuntu 19.10 stało się niechybną zapowiedzią kolejnej premiery. I tak oto kilka dni temu dowiedzieliśmy się, co przygotowali dla nas twórcy znanego i lubianego Linuksa Mint. Dystrybucja która odmieniła życie wielu użytkowników otrzymała dumną nazwę kodową, nowe logo i inne atrakcje. Taka to właśnie przyszłość rysuje się przed Linux Mint 19.3 Tricia.

tricia

Nowe logo (Plymouth) w Mint 19.3

Termin wydania, nazwa kodowa ani numeracja chyba nikogo nie dziwi. Żeńskie imiona upiększające surową formę Minta stały się już niepisaną tradycją. A 19.3 to oczywiście kolejne wydanie mające wnieść ożywczy powiew do ustabilizowanej wersji LTS. Linux Mint 19 bazujący na Ubuntu 18.04 LTS co sześć miesięcy jest aktualizowany o najnowsze rozwinięcia bezpieczeństwa, jak też autorskie rozwiązania. I to właśnie przy tym drugim elemencie autorzy mają największe pole do popisu.

I dlatego wersja 19.3 zostanie upiększona o nowe logo, poprawki w temacie graficznym i bardziej wyrazistym podkreśleniu własnego ja dystrybucji. Usunięto usterkę uniemożliwającą poprawne wykorzystanie systemowych ustawień lokalizacyjnych. Odtwarzacz Celluloid zastąpi Xplayer i VLC a Gnote pojawi się w miejsce Tomboya. Dokończono również API XAppStatuIcon, co przełoży się na na jednolite ikony systemowe we wszystkich środowiskach (Cinnamon, MATE, Xfce). Przy okazji będą one wyglądały poprawnie na wyświetlaczach HiDPI, będą zawierały symboliczne odpowiedniki. Wersja Minta z Xfce będzie zawierała najnowsze wydanie tego środowiska – Xfce 4.14. Całości dopełni kernel 5.0, Xorg 1.20 i obsługa wielu nowych urządzeń.

Linux Mint 19.3 Tricia przewidziana jest na koniec grudnia. To zapewne w okolicach zimowej kanikuły końca roku udostępnione zostaną instalacyjne obrazy ISO. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli dokonać bezproblemowej aktualizacji. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz