MystiQ Video Converter 20.02.18 dla fanów FFmpeg

MystiQ Video Converter 20.02.18 dla fanów FFmpeg może stać się tym samym, czym dla użytkowników Linuksa Linux. Czyli niezbędnikiem w codziennej egzystencji. Oczywiście w przypadku MystiQ egzystencja ta zawiera wszelkie możliwe wariacje na temat plików wideo. W tym przypadku, a nawet przede wszystkim – ich konwersję.

mystiq

MystiQ 20.02.18

MystiQ to śmiały projekt popełniony w Qt5 i wykorzystujący potencjał jaki oferuje nam FFmpeg. Tak można bez zbędnego lania wody streścić ten urokliwy program. Ciężko się tu do czegokolwiek przyczepić. Prosty interfejs, jednoznaczne ikony, pełna kontrola nad parametrami FFmpeg i konwersji wideo.

Znawców FFmpeg nie trzeba przekonywać. Świadomość tego, co ten program potrafi robić z materiałem wideo jest tylko zachętą do wypróbowania tytułowego projektu. Parametry konwersji wprost onieśmielają, a MystiQ dokłada tutaj małe co nieco od siebie. Precyzowanie parametrów jakimi ma zostać potraktowany materiał wideo to czysta przyjemność. O ile oczywiście…

… oczywiście uda się nam uruchomić program. Ten natomiast autorzy udostępniają w popularnej paczce AppImage. Niemniej, posiada ona defekt, który uniemożliwia uruchomienie poważniejszych ustawień wideo – przynajmniej pod Ubuntu 18.04. Na szczęście na stronie projektu znajdziemy kilka paczek rpm, deb i innych (openSUSE Build Service). Warto trzymać oko na tym projekcie. Po poprawkach może on stać się ciekawą alternatywą dla sporej rzeszy konwerterów wykorzystujących FFmpeg. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz