NVIDIA wspiera Blender Development Fund

NVIDIA i Blender – dwie nazwy, których chyba nikomu nie trzeba przybliżać. A od teraz stają one jeszcze bliżej siebie, gdyż NVIDIA dołączyła do Blender Development Fund.

Blender 2.79

Blender Development Fund to program uznaniowy mający na celu pozyskanie funduszy na rozwój edytora Blender. Środki pozyskane dzięki hojności sponsorów i partnerów strategicznych pozwalają na zatrudnienie na pełnym etacie programistów pracujących nad edytorem. Czy taka pazerność uchodzi projektowi Open Source? Wystarczy uświadomić sobie fakt, jakim rozbudowanym narzędziem jest Blender. Tutaj nie wystarczą już wolne wieczory, aby utrzymać program choćby w dobrej kondycji.

A teraz całą inicjatywę wesprze również NVIDIA, która stała się oficjalnym patronem projektu. Jej wkład do funduszy pozwoli na zatrudnienie dwóch dodatkowych programistów. Będą oni rozwijali oczywiście projekt jak i inni, ale również będą dbali o zmaksymalizowanie wykorzystania kart NVIDIA.

Projekt obecnie może liczyć na miesięczne wsparcie w wysokości około 82.5 tys. euro. Pozwala to na zatrudnienie koło 18 stałych deweloperów i rozwijanie tego edytora niezmąconym tempem. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz