Quirky 8.7.1 Beaver

 
Puppy Linux

Barry Kauler poinformował o wydaniu Quirky 8.7.1 „Beaver”.

Puppy Linux to niezależna dystrybucja zapoczątkowana przez Barrego Kaulera w 2003 roku.
Minimalna ilość pamięci RAM wymagana do uruchomienia systemu to 64MB.
Puppy zajmuje około 150MB i może być uruchamiany z płyty CD, pamięci flash lub dysku ZIP.

Quirky 8.7.1 Beaver jest pierwszym wydaniem systemu zbudowanym na pakietach Ubuntu 18.04.1 „Bionic Beaver”.

Quirky 8.7.1 został zbudowany za pomocą woofQ i jest binarnie kompatybilny z Ubuntu 18.04.1 oraz używa pakietów z repozytorium Ubuntu 64 bit. Oznacz to, iż Quirky jest w stanie instalować pakiety ‚deb’ z repozytoriów Ubuntu.

Quirky to eksperymentalna dystrybucja, która rozwinęła się na bazie Puppy Linux kilka lat temu i podążyła inną ścieżką, odkrywając nowe pomysły. Kontynuując tradycję Puppy, Quirky ma „kompletny” zestaw aplikacji, sterowników i narzędzi, w bardzo małym rozmiarze.
Wersja 8.7.1 jest bardzo podobna do wersji 8.6 ale z pełną aktualizacją wersji pakietów. Jądro systemu jest teraz zaktualizowane do wersji 4.18.9.

Barry poinformował również o nowym sub-projekcie o nazwie EasyOS. EasyOS jest również zbudowany przez woofQ, ma przede wszystkim te same pakiety co w przypadku programu Quirky, więc są bardzo podobne. Różnica polega na tym, że EasyOS to fundamentalne przemyślenie podstawowej architektury, a więc kolejna dystrybucja eksperymentalna. EasyOS jest również dostępny jako seria „Pyro” i „Beaver”.

Obrazy płyt Puppy Linux można pobrać z naszego portalu.

Quirky

Zobacz również :
Instalacja Puppy Linux na dysku twardym
Puppy Linux bez dysku twardego

 

Zobacz podobne

Dodaj komentarz