Sprytny Videomass 1.4.5

Gdy słyszymy po raz kolejny o kolejnym konwerterze wideo, to łapiemy się za głowę w niemym geście biernego oporu przed tendencyjną jednorodnością. Jednak drugi rzut oka na wszystkie znane nam konwertery wideo pozwala zadać sobie pytanie – „a może znajdę tu coś dla siebie?”. Z tego założenia wychodzi też twórca Videomass, programu bazującego na FFmpeg i mocno stawiającego na ustawienia wstępne.

Videomass 1.4.5

„Weźmij Pythona, wxpython, dołóż pasji i zamieszaj”. Co powstanie? Otóż właśnie Videomass. Ten program jest rozwiązaniem dla osób poszukujących nieskomplikowanego sposobu na przekonwertowanie jednego wideo w drugie. Program potrafi też godnie potraktować ścieżki audio, a koncepcja całości opiera się na sprytnie przygotowanych ustawieniach wstępnych (presets). Mamy ich do dyspozycji multum, w zależności od tego co w co chcemy konwertować i z jaką jakością. W kwestii konwersji projekt zawierza mocom FFmpeg i trzeba przyznać, że póki co ludzkość nie wymyśliła do tego celu niczego lepszego.

Praca z Videomass polega na wyborze klipów wideo, wybraniu interesującego nas profilu pracy (typ konwersji), ustaleniu parametrów obróbki wideo oraz audio. I kliknięciu Start. Program stara się podsunąć nam pod myszkę jak nie wygodne profile, to podstawowe ustawienia które ułatwią doprecyzowanie formatu wyjściowego. Autor nie unika mnogości kontenerów (mkv, avi, mpeg i inne), zmiany wymiarów i proporcji wideo, odszumiania, zmiany FPS i wszystkiego tego, czym FFmpeg może potraktować materiał wejściowy.

Jak zainstalować program? O dziwo, najprościej skorzystać z polecenia pip:

sudo pip install videomass

I Video mass zostanie automagicznie pobrany z repozytorium projektów pythonowych. Jeżeli chcemy, aby program wyglądał nieco bardziej nowocześnie (GTK+3), będziemy potrzebowali wxPython4 Phoneix

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz