Twoje zdjęcia zaproszone do galerii Eoan Ermine 19.10

Moje zdjęcia? Do galerii? Ależ co Pan… A jednak. Wszyscy obecni i przyszli użytkownicy Ubuntu 19.10 Eoan Ermine otrzymali zaproszenie do zaprezentowania swoich prac. Te wybrane zostaną włączone do zestawu tapet, które uświetnią październikowe wydanie kolejnej wersji naszej ulubionej dystrybucji.

Ubuntu 18.04 i domyślna tapeta

Konkurs ma charakter czysto prestiżowy i jest przeznaczony dla osób, którym blask i chwała w zupełności wystarczają. Co więcej, prace muszą mieścić się w kanonie jakości określonym przez organizatorów. Nie są to jakieś wygórowane wymagania. Musimy być jednym i niekwestionowanym autorem zdjęcia. Zdjęcie nie może zawierać żadnych napisów, rozpoznawalnych znaków towarowych i zastrzeżonych nazw, firm, itp. Preferowane wymiary pracy to 3840×2160 pikseli, co ma zapobiec utracie jakości podczas skalowania. Zdjęcie musi być udostępnione na licencji CC BY-SA 4.06 lub CC BY 4.03. Prace należy umieszczać w przygotowanym na tę okoliczność wątku na forum. Warto pamiętać, że na potrzeby wątki wystarczą pomniejszone zdjęcia – w przypadku awansu zostaniemy poproszeni o pełnowymiarową fotografią lub pracę. Każdy artysta może zamieścić dwie wizje najlepszej tapety dla Ubuntu 19.10.

Dokładniejsze wytyczne znajdują się pod tym adresem. Ale przecież nikt nie musi fotografom i grafikom tłumaczyć zasad kompozycji, kolorystyki i czytelności.

Co ciekawe, „najlepsze z najlepszych” prac które znalazły się w 18.04, 19.04 i znajdą się w 19.10, zostaną umieszczone również w niesamowicie obiecującym wydaniu Ubuntu 20.04 LTS. Tym samym możemy zapisać się na kartach historii dystrybucji na kilka kolejnych lat do przodu. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz