Wanna 1.0.0 Alpha na wspomożenie pamięci

Jak wanna może być pomocna w leczeniu dobrej, lecz krótkiej pamięci? Ano może, jeżeli uwzględnimy fakt, że nasza Wanna jest nowoczesnym organizerem naszych przyszłych i teraźniejszych zajęć.

Wanna, naprawdę

Program powstał z potrzeby dogonienia współczesności. Zarówno pod względem funkcjonalnym, ale raczej bardziej stylistycznym. Wanna jest programem prezentującym się niemal minimalistycznie. Ale ma to swoisty urok, jak też możemy być pewni, że nie zaginiemy w gąszczu opcji. Bo czego potrzebujemy w programie, który ma przechowywać nasze pomysły i zaplanowane zajęcia? Zgadza się, przycisku do dodawania zadań oraz pomysłów. Zadania mogą być cykliczne, możemy opisać czas ich trwania (ile nam zajmie np. wyniesienie śmieci), jak też konkretny terminarz (data od do).

Tworzenie listy pomysłów jest jeszcze prostsze. Bez większego skrępowania możemy po prostu w trzech słowach skreślić co nam chodzi po głowie. Opcją na przyszłość jest konwersja pomysłu na zadanie do wykonania w przyszłości.

Ustawienia programu? Cóż, znajdziemy tam możliwość wyboru formatu zapisu dat, ale niestety – nic w notacji polskiej. Wybierzemy domyślnie otwieraną zakładkę a także, czy program ma być wyświetlany pełnoekranowo.

I czegoż chcieć więcej. Chyba tylko tego, żeby nasze zapiski nie wywędrowały w internet – i tak też się dzieje, gdyż wszystko jest przechowywany lokalnie.

Program zainstalujemy pobierając stosowną paczkę deb. Niestety, autor nie przygotował uniwersalnego AppImage. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz