Złoty Uber w szeregach Fundacji Linuksa

To nieco niesprawiedliwe, że przyłączenie się Ubera do Fundacji Linuksa nie obiło się w mediach szerszym echem. Firma która od lat jest związana z Open Source, postanowiła w końcu zalegalizować swój związek z Linuksem.

Uber poinformował o swojej decyzji 15 listopada 2018 roku podczas Uber Open Summit. Od tego dnia firma rozpoczęła nowy, złoty rozdział w swojej kooperacji z Fundacją Linuksa i szeroko pojętą kulturą Open Source.

Nie rozpocznie go jednak tak zupełnie od zera. W ich repozytoriach przez lata uzbierało się niemal 320 projektów, efekt współpracy niemal 1500 deweloperów i ich 70000 poprawek w kodzie źródłowym. Większość narzędzi i rozwiązań które stanowią trzon i podstawę ich usług wywodzą się z otwartych projektów.

O słuszności tej decyzji i świetlanej przyszłości są przekonani przedstawiciele obydwu stron.

Thuan Pham, Uber CTO:

„Technologia Open Source stanowi trzon wielu usług Ubera i wraz z naszym rozwojem te rozwiązania staną się dla nas jeszcze bardziej istotne. Fundacja Linuksa nie tylko stanowi ostoję dla wielu istotnych projektów, ale tworzy przyjazne środowisko służące wzajemnej współpracy pomiędzy firmami”

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Fundacji Linuksa:

„Uber doskonale rozumie siłę Open Source i rolę współpracy ze społecznością.”

Microsoft, Google, IBM, Cisco, Samsung, Intel i wielu innych członków Fundacji Linuksa to doborowe towarzystwo dla Ubera. 

Kto czyta, ten wie:

Dodaj komentarz